Parking ALDI bezpłatny od 22:00-6:00

2021-06-10 Parking ALDI bezpłatny od 22:00-6:00

   W ubiegłym tygodniu w swarzędzkich mediach pojawiły się informacje o otwarciu bezpłatnego parkingu przy sklepie ALDI na os. Działyńskiego dla mieszkańców Swarzędza w godz. 22:00-6:00.

W związku z tym, że Spółdzielnia od wielu miesięcy prowadziła w tym zakresie negocjacje ze Sklepem ALDI i przygotowane było porozumienie na otwarcie parkingu na 28 miejsc postojowych na tyłach sklepu, w godz. od 20.00 do 8.00, a w niedzielę, święta oraz inne dni ustawowo wolne od pracy - całodobowo, zwróciliśmy się o wyjaśnienia do ALDI.

Poniżej publikujemy odpowiedź Kierownika Działu Nieruchomości i Ekspansji ALDI Sp. z o.o. Artura Prachniaka. Wynika z niej, że starania i dążenia Spółdzielni zostały spełnione tylko częściowo, a porozumienie, w negocjowanym zakresie, nie zostanie podpisane. Natomiast sklep zdecydował się na otwarcie całego parkingu na 85 miejsc, ale tylko w godz. 22:00-6:00.

Odpowiedź ALDI:
„Ostatecznie podjęliśmy decyzję o udostępnieniu wszystkich miejsc postojowych (tj. 85), są przeznaczone dla mieszkańców Swarzędza w godzinach nocnych od 22 do 6 rano. Rozwiązanie jest najbardziej optymalne ze względu na długi czas uzgodnień oraz sytuację pandemiczną, która wpłynęła na wolniejsze procedowanie.
Proszę powiadomić mieszkańców osiedla o możliwościach parkowania, ustalenia mają odzwierciedlenia w aktualnym regulaminie, z którym mieszkańcy powinni się zapoznać. Informacje w formie pisemnej umieściliśmy w lokalnej prasie, dziękuję za Państwa starania w celu poprawy sytuacji parkingowej na Państwa osiedlach.”

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej