KOMUNIKAT
w sprawie odszkodowań za zalania

2021-06-24 KOMUNIKAT<br />w sprawie odszkodowań za zalania

   W środę, 23 czerwca br., odbyła się telekonferencja zorganizowana przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe UNIQA dla licznego grona spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot mieszkaniowych.

UNIQA poinformowała o sposobie likwidacji szkód ubezpieczeniowych związanych z zalaniami i innymi wydarzeniami, spowodowanymi stanem nadzwyczajnym, do jakiego doszło we wtorek, 22 czerwca br.

UNIQA zaleca, aby wszystkie osoby, które mają indywidualnie ubezpieczone mieszkania, zwracały się z wnioskami o odszkodowanie do swoich ubezpieczycieli.

Z uwagi na zakwalifikowanie sytuacji, do jakiej doszło 22 czerwca, jako klęski żywiołowej, są niewielkie szanse na wypłatę odszkodowania z polis spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, w tym z polisy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Ponadto, olbrzymia skala podtopień i zalań oraz innych szkód, spowodowanych intensywnymi, ponadnormatywnymi opadami atmosferycznymi, spowoduje że procedury likwidacyjne mogą być wydłużone do wielu tygodni.

UNIQA apeluje, że najkorzystniejszym i najpewniejszym wariantem dla mieszkańców, jest indywidualne ubezpieczenie mieszkania. W Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu od kilku lat skorzystać można z atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowej (UNIQA), w ramach zwiększenia comiesięcznego rachunku czynszowego o kwotę 12 zł (na życzenie mieszkańców są dostępne również polisy z wyższymi wariantami i sumami ubezpieczeń).

Ubezpiecz swój dom. Skorzystaj z oferty UNIQA: KLIKNIJ TUTAJ

Komunikat Biura Prasowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w sprawie opadów o charakterze nawalnym, do jakich doszło 22 czerwca: KLIKNIJ TUTAJ

Jednocześnie informujemy, że wszelkie szkody powstałe na osiedlach w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych, są sukcesywnie weryfikowane i usuwane przez pracowników Administracji Osiedli Północ oraz Południe.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej