Oszuści - "sprawdzają instalacje"

2016-06-29 Oszuści -

Nie daj się nabrać „na wnuczka”, „na policjanta”… i na „administrację”.

Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustami, którzy pojawiają się na osiedlach, rzekomo w imieniu Spółdzielni, oferując a to wymianę drzwi lub okien, a to tani internet, przegląd instalacji gazowych i kuchenek gazowych, czy też odczyt podzielników.

W dniu 29 czerwca otrzymaliśmy od jednej z mieszkanek (os. Dąbrowszczaków) sygnał, że do jej drzwi zapukała para oszustów (młoda kobieta i młody mężczyzna) podających się za pracowników Administracji Osiedli. Para twierdziła, że musi dokonać przeglądu instalacji wodnej w związku z wykrytymi oszustwami ze strony mieszkańców.

Apelujemy, aby nie wpuszczać podejrzanych osób do mieszkań, bo może się to zakończyć kradzieżą lub innymi czynami przestępczymi.

Jeśli domokrążcy powołują się na Spółdzielnię Mieszkaniową, możemy to sprawdzić dzwoniąc do administracji osiedli:
- Administracja-Północ tel. 61 64 69 232, 61 81 74 322
- Administracja-Południe tel. 61 81 75 915, 61 81 75 269
lub weryfikując prawdziwość u gospodarza domu.

Przypominamy również, że pracownicy Spółdzielni nigdy nie żądają przekazywania opłat bezpośrednio na ich ręce, a odczyty podzielników odbywają się w większości zasobów zdalnie.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej