Kiedy najkorzystniej przekształcić?

2022-01-07 Kiedy najkorzystniej przekształcić?

   Od kilku lat, po wprowadzeniu zmian przez ustawodawcę, w Spółdzielni trwa zintensyfikowany proces przekształcania praw do lokali w odrębną własność. Wszystkich mieszkańców, którzy rozważają możliwość przekształcenia swojego mieszkania z prawa własnościowego, lokatorskiego lub najmu w odrębną własność, informujemy że najkorzystniejszy moment jest właśnie obecnie.

Zarząd Spółdzielni zlecił opracowanie operatów szacunkowych dla nieruchomości, w celu określenia wartości rynkowej prawa własności gruntów dla celów przeniesienia udziałów w gruncie właścicielom lokali. Dotyczy to gruntów na spółdzielczych osiedlach w Swarzędzu, Kostrzynie, Kórniku, Czerwonaku, Poznaniu i Luboniu. Obserwując rynek nieruchomości, należy się spodziewać, że operaty te wykażą wyższe ceny gruntów niż obecnie, a co za tym idzie wyższe będą opłaty związane z przekształceniem.

Po opracowaniu operatów przez rzeczoznawców majątkowych, najprawdopodobniej w marcu br. zostaną one przedstawione Radzie Nadzorczej w celu standardowej aktualizacji cen gruntów. Najkorzystniej więc, złożyć wniosek i dokonać opłaty za przekształcenie w czasie najbliższych dwóch miesięcy.

JC

Jak przekształcić prawo do lokalu?


1. Należy pobrać wniosek dla odpowiedniego typu prawa do lokalu ze strony internetowej Spółdzielni (w zakładce DRUKI DO POBRANIA).
2. Wypełnić wniosek i odesłać go na adres zarzad@sm-swarzedz.pl lub złożyć go w punkcie podawczym w Centrum Monitoringu Spółdzielni przy ul. Kwaśniewskiego 1.
3. Spółdzielnia prześle mieszkańcowi pismo informujące o kosztach związanych z przekształceniem prawa do lokalu i pokieruje co do dalszych czynności.

W przypadku pytań, osoby zainteresowane, mogą się kontaktować:

tel. 61 64 69 229
tel. 61 64 69 230
tel. 61 81 73 964

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej