Nie będzie podwyżek za gaz w Spółdzielni

2022-01-10 Nie będzie podwyżek za gaz w Spółdzielni

   Informujemy, że w pierwszych miesiącach ubiegłego roku Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu wynegocjował indywidualną umowę z PGNiG, która została podpisana przez obie strony 18 marca 2021 r. Umowa ta zakłada stały poziom cen za dostawy gazu na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz ciepła zasilanego ze spółdzielczych kotłowni gazowych aż do 30 września 2023 r. W zamian Spółdzielnia zobowiązuje się na odbiór określonej ilości paliwa gazowego od tego konkretnego dostawcy.

   Powyższe oznacza, że mimo niebotycznie szybującego wzrostu cen gazu w Polsce, którego koszt obarcza wielu ludzi i instytucji, przez najbliższe prawie dwa lata mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu mogą czuć się bezpieczni. Umowa dotyczy wszystkich budynków wielorodzinnych zaopatrzonych w gaz zbiorczy (kuchenki gazowe i własne kotłownie obsługujące budynki) dostarczany i rozliczany za pośrednictwem Spółdzielni. Umowa nie obejmuje mieszkań, których lokatorzy mają indywidualnie podpisane umowy z dostawcą gazu.

JC

Film Telewizji STK:

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej