KOSTRZYN
Zadania w 2022 - omówione z władzami

2022-01-13 KOSTRZYN<br />Zadania w 2022 - omówione z władzami

   W środę, 12 stycznia przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, wiceprezes ds. eksploatacji Jacek Lewandowicz oraz kierownik Administracji osiedli Swarzędz-Północ Maciej Kostrzewa – spotkali się w kostrzyńskim urzędzie z przedstawicielami Miasta i Gminy Kostrzyn – burmistrzem Szymonem Matyskiem, wiceburmistrzem Waldemarem Biskupskim, sekretarz Agnieszką Piasecką oraz kierownikiem Wydziału Rozwoju Gminy Danielem Lewickim. Wspólnie omówiono kilka tematów dotyczących spółdzielczych lokalizacji położonych w Kostrzynie:

  • Gospodarka odpadami – ustalenia dotyczące wywozu śmieci z nieruchomości w związku z przejęciem systemu odbioru odpadów bezpośrednio przez Gminę Kostrzyn.

  • Remont chodników i parkingu – Spółdzielnia w 2022 r. planuje wykonać remont chodników obok budynków przy ul. Piasta 3 oraz przy ul. Wielkopolskiej 28. Dodatkowo, w ramach współpracy z Gminą Kostrzyn, ustalone zostało rozszerzenie zakresu prac o remont parkingu znajdującego się naprzeciwko budynku przy ul. Piasta 3. Gmina Kostrzyn będzie partycypować w części kosztów związanych z tym zadaniem dodatkowym, z uwagi na to, że częsć terenu parkingu należy do gminy.

  • Dalsze prace remontowe – po rozstrzygnięciu konkursu ofert i szczegółowym określeniu kosztorysu na wyżej wymienione zadanie, istnieje możliwość wykonania jeszcze w bieżącym roku następnego etapu tego przedsięwzięcia, czyli remontu chodników również przed budynkami przy ul. Piasta 2 i 4. Warunkiem jest wystarczający stan funduszy, po zapoznaniu się z kosztami.

  • Turbowent – Spółdzielnia poinformowała również, że w 2022 r. planuje wykonać montaż nasad kominowych typu turbowent w trzech spółdzielczych budynkach przy ul. Piasta 2, 4, 6, a także wymianę instalacji odgromowej.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej