Doceniamy i pamiętamy

2022-01-20 Doceniamy i pamiętamy

   Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu zatrudnia ponad 80 pracowników. Początki kariery zawodowej zawsze związane są z wielką ekscytacją, strachem i ciekawością. Staramy się wykazać jako fachowcy i rzetelni pracownicy. W czasie pracy podnosimy swoje kwalifikacje, co często skutkuje awansami i zmianami stanowisk, a czasem także zmianą pracodawcy. Nic jednak nie świadczy tak dobrze o pracodawcy i zespole w jakim się działa; jak przepracowane długie lata. O zawodowej karierze, jak i słodko-gorzkim pożegnaniu przeczytacie Państwo poniżej.

W 2021 roku na zasłużoną i wypracowaną emeryturę odeszli nasi Koledzy i Koleżanki, były to osoby silnie związane ze spółdzielczością. Pracownicy przepracowali kilkadziesiąt lat w Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Doskonale pamiętają wszystkie zmiany, reformy i proces tworzenia niejednego osiedla mieszkaniowego, a także samej Spółdzielni i jej sposobu zarządzania. Byli świadkami prawie całkowitej cyfryzacji, co przyczyniło się do podnoszenia przez nich swoich kompetencji i dostosowania się do wymuszonego przez otoczenie rozwoju. Nasi Koledzy i Koleżanki, choć nie wszyscy Mieszkańcy mogą znać ich z widzenia, to z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że działali zawsze dla ich dobra i polepszenia warunków życia w zasobach Spółdzielni.

Dla części z Nich praca w Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu była jedną z pierwszych podjętych na ich ścieżce kariery. Poprzez wiele lat pracy piastowali różne stanowiska, co wpływało pozytywnie na ich rozwój i kompetencje. Starali się brać czynny udział w szkoleniach i seminariach, gdzie mogli wymieniać się doświadczeniami i wiedzą z innymi pracownikami spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Byli mocno zaangażowani we współpracę miedzy działami, a to owocowało dobrymi kontaktami z Członkami Spółdzielni oraz miłą koleżeńską atmosferą w pracy. Po prostu chciało się pracować.

Koledzy i Koleżanki, którzy przeszli na emeryturę w 2021 roku, to:

 • Marek Kostrzewa ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 39 lat

 • Lidia Szymczak ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 37 lat

 • Elżbieta Adamczyk ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 32 lata

 • Wanda Konys ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 32 lata

 • Elżbieta Szczepańska ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 18 lat

 • Tadeusz Borowiecki ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 30 lat

 • Paweł Domański ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 17 lat

 • Leszek Kowalczyk ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 27 lat

 • Leszek Walczak ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 14 lat

 • Ewa Różańska ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 33 lata

 • Małgorzata Piskorek-Roszkowska ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 37 lat

 • Elżbieta Borkowska ⇒ lata przepracowane w Spółdzielni: 38 lat

 

 Z kilkoma pracownikami przedłużyliśmy okres zatrudnienia o umowę na czas określony na czas 33 miesięcy, mimo że nabyli świadczenia emerytalne. Decyzja podjęta została ze względów organizacyjnych Spółdzielni i ma odzwierciedlenie w przepisach.

Mamy nadzieję, że byli pracownicy często wracają myślami do lat przepracowanych w Spółdzielni, co wywołuje u nich uśmiech i miłe wspomnienia. Współpracownicy oraz Zarząd na pewno będą ciepło i pozytywnie wspominać Naszych Kolegów i Koleżanki. Życzymy Wam raz jeszcze wypoczynku, radości i oddania się pasjom na zasłużonej emeryturze.

W I połowie 2022 r. Spółdzielnię Mieszkaniową czekają kolejne wyzwania i zmiany, zwłaszcza kadrowe. Kilkoro kolejnych pracowników nabędzie uprawnienia emerytalne, a większa część z nich to osoby na stanowiskach kierowniczych, odpowiedzialnych za zarządzanie Spółdzielnią Mieszkaniową.

W imieniu nowego pokolenia pracowników
Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu
Marta Woźniak
Inspektor ds. kadr i płac


Pożegnanie Pana Marka Kostrzewy

Pożegnanie Pana Leszka Kowalczyka

Małgorzata Piskorek-Roszkowska i Leszek Kowalczyk

Pożegnanie Pani Lidki Szymczak

Lidia Szymczak

Paweł Domański

Pożegnanie pracowników w grudniu 2021 r.

Wanda Konys z członkami Zarządu Spółdzielni

Elżbieta Adamczyk z członkami Zarządu Spółdzielni

Elżbieta Szczepańska z członkami Zarządu Spółdzielni

Tadeusz Borowiecki

Pożegnanie Pana Leszka Walczaka

Leszek Walczak z Prezesem Pawłem Pawłowskim

Paweł Pawłowski i Wanda Konys - ostatni dzień w pracy...

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej