Wichura przeszła przez osiedla

2022-01-31 Wichura przeszła przez osiedla

   Silny wiatr, który w miniony weekend był przyczyną śmierci, ranienia kilkunastu osób oraz pozbawienia około 700 tysięcy domów dostaw prądu, postawił na nogi służby porządkowe w całym kraju. Łącznie wywołał konieczność kilkunastu tysięcy interwencji służb porządkowych.

Zniszczenia nie ominęły również spółdzielczych osiedli mieszkaniowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nie było ich dużo:

  • Wichura powaliła drzewo przy ul. Piasta 3 w Kostrzynie.
  • Na os. Dąbrowszczaków 12 zerwane zostało opierzenie dachu.
  • Administracja Osiedli zgłosiła informację o powalonym drzewie w Luboniu.

Kilka lat temu w czasie intensywnych podmuchów wiatru doszło do oberwania fragmentu obudowy docieplenia wieżowca na os. Czwartaków. Remont elewacji budynku na kilkunastu metrach nad ziemią został wówczas wykonany przez specjalistyczną firmę alpinistyczną.

W związku z powtarzającymi się co roku gwałtownymi warunkami pogodowymi, Spółdzielnia zleciła firmie alpinistycznej ponowne dokręcenie nitów blach na obu wieżowcach nr 19 i 20 na os. Czwartaków. W okresie późniejszym zostanie również wykonana ekspertyza techniczna w celu oceny stanu wyeksploatowania warstwy docieplającej oba te budynki.

JC
fot. Administracja Osiedli Swarzędz-Północ
Drzewo powalone w Kostrzynie 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej