Droższe śmieci w Swarzędzu 
dla lokali użytkowych

2022-01-31 Droższe śmieci w Swarzędzu <br />dla lokali użytkowych

   W piątek, 28 stycznia Spółdzielnia otrzymała zawiadomienie z Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, że od 1 stycznia 2022 r. obowiązują nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości niezamieszkanych i mieszanych w części niezamieszkanej.

Jeśli chodzi stricte o Spółdzielnię Mieszkaniową, oznacza to wzrost opłat od 1 stycznia dla właścicieli, najemców lokali użytkowych, zlokalizowanych w piwnicach i parterach spółdzielczych budynków.

Jest to wzrost na poziomie blisko 100%.

  • Dotychczas mieszkańcy posiadający lub najmujący lokale usługowe uiszczali odpłatność w wysokości 114,30 zł m-c/netto + 2 zł opłaty kompensacyjnej (łącznie 143,05 zł m-c/brutto).
  • Od pierwszego stycznia stawka ta wynosi 224,46 zł m-c/netto + 2 zł opłaty kompensacyjnej (łącznie 278,55 zł/m-c brutto).

Przypominamy, że firma FB Serwis, czyli wykonawca zajmujący się wywozem śmieci z ramienia – obecnie już Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu – zgodnie z umową obsługiwać będzie odbiór odpadów do końca czerwca br. Biorąc pod uwagę ogólny wzrost cen (wszystkiego), konieczność wyboru operatora, który zabezpieczy fizyczną realizację transportu śmieci na kolejny okres czasu, a także już dokonane podwyżki w gminach ościennych, należy spodziewać się, że nastąpi wzrost stawek „śmieciowych” dla wszystkich mieszkańców miasta, w tym zamieszkałych w budynkach wielorodzinnych.

JC

Postscriptum:
W dniu 31 stycznia br. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu przyglądał się obradom XLVII sesji Rady Miejskiej, w czasie której jednym z punktów była: „Organizacja gospodarki odpadami w Gminie Swarzędz”. W czasie przedstawiania tematu przez wiceburmistrza Tomasza Zwolińskiego informacja o blisko 100% podwyżkach stawek za wywóz odpadów z lokali użytkowych nie została podana.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej