Statut Spółdzielni

2022-02-03 Statut Spółdzielni

   Pytania mieszkańców skłoniły nas do zamieszczenia w aktualnościach – Statutu Spółdzielni, który znajduje się w zakładce Akty Prawne na niniejszej stronie internetowej.

STATUT SPÓŁDZIELNI:
KLIKNIJ TUTAJ

Informujemy, że Statut został zatwierdzony Uchwałą nr 2/06 Zebrania Przedstawicieli Członków z dnia 23 czerwca 2006 roku i jest statutem obowiązującym w Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.

Spółdzielnia dwukrotnie przystąpiła do znowelizowania statutu, jednak permanentnie wprowadzane przez ustawodawcę zmiany zapisów aktów prawnych, uniemożliwiają zatwierdzenie jednolitego tekstu statutu. Obecnie oczekujemy kolejnych, szeroko zapowiadanych zmian legislacyjnych (dwa projekty znajdują się w Sejmie) i do czasu ich wprowadzenia Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu nie będzie zatwierdzać jednolitego tekstu statutu.

Zgodnie z interpretacjami prawnymi, w razie jakichkolwiek wątpliwości, rozstrzygające są ustawy nadrzędne: Ustawa prawo spółdzielcze oraz Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych, które Spółdzielnia na bieżąco realizuje.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej