PILNA INFORMACJA

2022-02-10 PILNA INFORMACJA

Ostatnia szansa na przekształcenie prawa do lokalu w starych cenach! 

Na początku stycznia br. publikowaliśmy na stronie internetowej informacje o zleceniu wykonania corocznych operatów szacunkowych dla nieruchomości, w celu określenia wartości rynkowej prawa własności gruntów dla celów przeniesienia udziałów w gruncie właścicielom lokali. Pisaliśmy również, że obserwując rynek nieruchomości, należy się spodziewać, że operaty te wykażą wyższe ceny gruntów niż obecnie, a co za tym idzie wyższe będą opłaty związane z przekształceniem.

Informujemy, że Spółdzielnia otrzymała już część operatów dla następujących nieruchomości:

  • Kórnik, ul. Śremska 24-28, 32, 32a, 34
  • Poznań, ul. Głęboka 4
  • Poznań, ul. Rybaki 1A

Nowe, wyższe ceny gruntów, zgodne z operatami, zatwierdzane będą na najbliższym lutowym posiedzeniu Rady Nadzorczej on-line.

Natomiast, jeśli chodzi o nieruchomości swarzędzkie, Spółdzielnia jeszcze czeka na wykonanie operatów, które zatwierdzane będą podczas marcowego posiedzenia Rady Nadzorczej.

Dla nieruchomości swarzędzkich jest więc nieco szerszy zakres czasowy na ewentualne podjęcie decyzji o przekształceniu prawa do lokalu. Niemniej najbliższe dni to ostatnia szansa na przekształcenie prawa do lokalu z uwzględnieniem starych, niższych cen.

JC

Jak przekształcić prawo do lokalu?


1. Należy pobrać wniosek dla odpowiedniego typu prawa do lokalu ze strony internetowej Spółdzielni (w zakładce DRUKI DO POBRANIA).
2. Wypełnić wniosek i odesłać go na adres zarzad@sm-swarzedz.pl lub złożyć go w punkcie podawczym w Centrum Monitoringu Spółdzielni przy ul. Kwaśniewskiego 1.
3. Spółdzielnia prześle mieszkańcowi pismo informujące o kosztach związanych z przekształceniem prawa do lokalu i pokieruje co do dalszych czynności.

W przypadku pytań, osoby zainteresowane, mogą się kontaktować:
tel. 61 64 69 229
tel. 61 64 69 230
tel. 61 81 73 964

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej