Kanaliza to nie śmietnik!

2022-03-23 Kanaliza to nie śmietnik!

   Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców, aby przestrzegali zasad związanych z prawidłową eksploatacją instalacji kanalizacyjnych w budynkach. Prosimy nie wrzucać do ubikacji ubrań, pieluch, podpasek, tamponów i żywności.

   Administracje Osiedli regularnie wzywane są do usuwania zatorów w rurach kanalizacyjnych (koszty obciążają fundusz budynku). O tym, co pracownicy znajdują w przepłukiwanych instalacjach pisaliśmy wiele razy, były to m.in. dziecięce zabawki, rajstopy, majtki, spodnie, pampersy, patyczki do uszu, swetry, ręczniki, był też kalafior, kurczak, czy kilka kilogramów kapusty kiszonej.

   Oprócz kosztów, zatory kanalizacji stwarzają przykre następstwa w postaci zagrożenia sanitarnego, np. wydostawanie się ścieków do mieszkań, czy wypływ nieczystości na posadzki piwnic. Dlatego po raz kolejny przypominamy, że instalacja kanalizacyjna jest przeznaczona wyłącznie do odprowadzania ścieków i nie jest automatycznym koszem na śmieci!

   Pokazujemy zdjęcia z 15 marca br., wykonane podczas udrożniania zapchanej kanalizacji przy budynku nr 7 na os. Dąbrowszczaków. W tym przypadku konieczne było wezwanie specjalistycznej firmy, posiadającej samochody oraz urządzenia ssąco-płuczące WUKO do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji, melioracji i drenażu, rur. Przyczyną zapchania kanalizacji były m.in. różnego typu elementy garderoby wrzucane do ubikacji.

JC

"Foto: Hubert Łuczak

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej