SOS UKRAINA
Pomieszczenia magazynowe

2022-03-28 SOS UKRAINA<br />Pomieszczenia magazynowe

   Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu, jako dysponent lokali użytkowych znajdujących się w piwnicach budynków wielorodzinnych, podjęła decyzję o udostępnieniu „wolnych” pomieszczeń na magazyny, w których składować można rzeczy przeznaczone na pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Obecnie Spółdzielnia dysponuje trzema pustymi lokalami z wejściem z zewnątrz, z których pierwszy wkrótce zostanie wykorzystany w opisanym wyżej celu:

  • os. Cegielskiego 29 – powierzchnia 55,3 m2 – w trakcie zawierania umowy
  • os. Kościuszkowców 16 – powierzchnia 47,1 m2 (woda, WC, CO) – lokal wolny
  • os. Raczyńskiego 33 – powierzchnia 12 m2 (brak mediów) – lokal wolny od 1 kwietnia br.

Pozostają więc dwa wolne lokale użytkowe, które Spółdzielnia może oddać do dyspozycji organizacji charytatywnej bądź wolontariusza, który zostanie stroną umowy. Spółdzielnia zobowiązuje się do podjęcia uchwały o odstąpieniu od pobierania stawki czynszu za każdy z wymienionych wyżej lokali, w przypadku najmu w celu niesienia pomocy na rzecz Ukrainy.

Spółdzielnia zdecydowała o oddaniu do dyspozycji tylko lokali z bezpośrednim wejściem z zewnątrz (po schodkach). Ze względu na zachowanie spokoju mieszkańców, bezpieczeństwa i czystości, nie będą udostępniane lokale użytkowe z wejściem przez klatkę schodową z korytarza piwnicznego.

   Warunki najmu ww. lokali użytkowych są następujące:

  • Spółdzielnia rezygnuje z pobierania opłaty najmu (wyniesie 1 zł netto) w przypadku prowadzenia działań w zakresie niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy.
  • Stawka 1 zł netto obowiązuje wyłącznie w czasie wykorzystania najmowanego lokalu na cel społecznie użyteczny, jakim jest przechowywanie środków pomocowych pochodzących ze zbiórek na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  • Najemca uiszcza opłaty związane z wykorzystaniem mediów, takich jak: energia elektryczna, ciepło, woda (jeśli jest).
  • Najemca zobowiązuje się do przechowywania wyłącznie bezpiecznych przedmiotów. Obowiązuje zakaz składowania przedmiotów łatwopalnych (np. butle gazowe, kanistry z benzyną, itp.).
  • Najemca wykorzystuje lokal wyłącznie jako powierzchnię magazynową, a nie sypialnianą.
  • Najemca zobowiązuje się do zachowania czystości wokół wejścia do lokalu oraz w lokalu.

Zapraszamy do współpracy organizacje lub osoby,
które są zainteresowane uzyskaniem oferowanych przez nas powierzchni:

Maciej Klapa, tel. 882 519 038 lub 61 64 69 247

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej