Uroczyste pożegnanie wiceprezesa

2022-04-29 Uroczyste pożegnanie wiceprezesa

   28 kwietnia 2022 r. członkowie Rady Nadzorczej oraz Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu uroczyście pożegnali wiceprezesa Pawła Białasa, który przeszedł na emeryturę po 35 latach pracy w Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Złożone zostały liczne słowa podziękowań, dowodów szacunku i sympatii, a także życzenia związane z przypadającą w tym czasie rocznicą 65 urodzin. W spotkaniu udział wzięła również żona, Dorota Białas.

Paweł Białas

Został zatrudniony w Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu 2 lutego 1987 r. jako specjalista ds. kalkulacji w Dziale Inwestycji. Jego praca, postawa, wiedza, talenty oraz zdobyte dwuzakresowe wykształcenie: techniczno-budowlane oraz wyższe ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu były podstawą awansów, najpierw jako Kierownika Działu Inwestycji, a potem Zastępcy Prezesa Zarządu Spółdzielni.

Paweł Białas pracował w Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu przez 35 lat. Były to lata najintensywniejszego rozwoju budowlanego Spółdzielni oraz miasta Swarzędza. Wiceprezes Paweł Białas zarządzał pionem inwestycyjnym, dzięki któremu na wielohektarowych polach i łąkach powstawało pełne uzbrojenie podziemne, a później budowany był budynek po budynku i budynek po budynku, aż do powstania dużych, w pełni wyposażonych urbanistycznie, kompleksów osiedli mieszkaniowych. Był jedną z najważniejszych osób uczestniczących w rozbudowie Swarzędza.

W czasie wielu lat pracy wiceprezes Paweł Białas dał się poznać jako człowiek bardzo wyważony, działający ze spokojem i rozwagą, kompetentny i biegły w sprawach organizacji procesów inwestycyjnych i budowlanych, a dodatkowo wspierający się znakomitymi w swoim fachu pracownikami – którzy z pewnością, wdzięcznością, energią i przyjemnością działali pod jego protektoratem.

JCPaweł Białas, Dorota Białas, Paweł Pawłowski

fot. JR

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej