75 lat Koła Wędkarskiego

2022-05-25 75 lat Koła Wędkarskiego

   W niedzielę, 22 maja odbyły się zawody spławikowo-gruntowe zorganizowane przez Koło PZW nr 123 Swarzędz-Miasto, którego siedziba od ponad 40 lat znajduje się na spółdzielczym osiedlu Czwartaków. Zawody zorganizowane zostały z okazji 75-lecia istnienia i działalności Koła.

   Wczesnym rankiem wędkarze spotkali się na łowisku Cegielnia Iwno w Kostrzynie i łowili ryby na dwie wędki, rzucając im w koszyczkach apetyczną zanętę, a następnie wyciągając ryby wędką ze spławikiem i przynętą. Aktywnie łowiących wędkarzy było ponad trzydziestu i wyłowili oni łącznie ponad 38 kg ryb. Zwycięski wynik jednostkowego połowu wynosił 7.700 g ryb. Brały głównie płotki i okonie, największy był karp, ale te zawody cechowała szeroka różnorodność złowionych gatunków ryb. Było to łowienie sportowe, więc wszystkie ryby trafiły z powrotem do wody.

   W czasie pracy komisji sędziowskiej, wędkarze, członkowie zarządu Koła oraz zaprzyjaźnionych klubów wędkarskich, uzupełniali siły zupą i kiełbasą przygotowaną przez RSP Kruszewnię.

   Wędkarz, któremu udało się wyłowić 7.700 g ryb otrzymał pamiątkowy puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Puchar wręczył przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej. Dla 15 osób, które osiągnęły najlepsze wyniki, przygotowano nagrody o charakterze wędkarskim. Uczestnicy otrzymywali dyplomy oraz pamiątkowe szklanki.

Zarządowi oraz członkom Klubu składamy serdeczne gratulacje 
 i życzymy wielu udanych połowów oraz pięknych chwil spędzanych na łonie przyrody.

JC
}


fot. członkowie Koła

Film Telewizji STK:

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej