Więcej huśtania i bujania

2022-06-15 Więcej huśtania i bujania

   Do wykonanych już wcześniej tegorocznych prac, obejmujących między innymi wymianę piasku w piaskownicach, przystosowanie podłoża do wymogów obowiązujących norm, wyczyszczenie i odmalowanie istniejących elementów, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Administracje Osiedli Swarzędz-Północ i Swarzędz-Południe przeprowadziły serwis urządzeń zabawowych, a obecnie doposażają wybrane place zabaw w nowe urządzenia. W zależności od lokalizacji, najmłodsi mieszkańcy mają do dyspozycji nowe huśtawki wahadłowe, huśtawki wagowe lub kiwaki na sprężynie. Wszystkie nowe elementy posiadają stosowne certyfikaty i są dopuszczone do użytkowania na publicznych placach zabaw.

   Informujemy również, że w pierwszych dniach czerwca br. w niektórych częściach osiedli mieszkaniowych usunięte zostały zniszczone lub niespełniające już współczesnych norm elementy małej infrastruktury, takie jak stare barierki, płotki, słupki.

   Przy okazji kierujemy prośbę do opiekunów bawiących się dzieci oraz młodzieży o zwrócenie uwagi na zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenów rekreacyjnych. Dbajmy o porządek, dając dobry przykład najmłodszym i wspólnie tworząc bezpieczne miejsce do zabawy.

   Kolejne bujaki, huśtawki, drabinki pojawią się w przyszłym roku.

Marcin Połczyński, JC

Usuwanie barierek i płotków:


os. Dąbrowszczaków 1:

os. Dąbrowszczaków 18:


os. Kościuszkowców 35-38

Montaż na osiedlach południowych - os. Cegielskiego:

fot. M. Połczyński, M. Kostrzewa, T. Kosmatka 
Administracje Osiedli Swarzędz-Północ i Swarzędz-Południe

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej