Dopłaty do węgla

2022-06-24 Dopłaty do węgla

   W ostatnim czasie na łamach prasy i w środkach masowego przekazu pojawiają się informacje dotyczące rządowych dopłat do węgla. W nieruchomościach zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Swarzędzu zlokalizowane są 42 lokale mieszkalne, w których korzysta się z pieców opalanych węglem. Odnotowaliśmy więc zainteresowanie mieszkańców tym tematem.

   W dniu 23 czerwca sejm przyjął ustawę o dofinansowaniu dopłat do węgla. Została ustalona cena gwarantowana na zakup węgla – tona węgla ma kosztować maksymalnie 996,60 zł. Węgiel sprzedawany kupującym może być jednak tańszy. Trzeba będzie przekazać sprzedawcy informację o ilości węgla zakupionego przez gospodarstwo domowe. Wymagana będzie również deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw złożona do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

   Teraz ustawę musi jeszcze przyjąć senat.

   Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu na bieżąco śledzi toczący się w tej sprawie proces legislacyjny. Według uzyskanych informacji, powinien się on zakończyć do końca sierpnia br. Po uchwaleniu i wejściu w życie nowych przepisów, Spółdzielnia prześle mieszkańcom uprawnionym do skorzystania z dopłaty, dokumenty określone w ustawie i należące do kompetencji zarządcy nieruchomości.

MR, JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej