VEOLIA podnosi ceny

2022-06-29 VEOLIA podnosi ceny

   Informujemy, że z dniem 1 lipca 2022 r., następują zmiany wysokości stawek za centralne ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej w Miejskiej Sieci Ciepłowniczej.

   Wyższymi kosztami za ciepło i ciepłą wodę objęte zostały wszystkie spółdzielcze nieruchomości, z wyjątkiem tych, które ogrzewane są z lokalnych kotłowni gazowych. W zależności od taryfy i objętej nią nieruchomości – generalnie podwyżka oscyluje na poziomie plus minus 17% dotychczasowych kosztów.

   Zmiana wysokości stawek za centralne ogrzewanie oraz ciepłą wodę spowodowana jest wzrostem cen w nowej taryfie opłat za ciepło firmy VEOLIA.

Uwaga!

   Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do końca lipca br. energia cieplna objęta jest podatkiem VAT 5%.

   W przypadku opłat zaliczkowych na centralne ogrzewanie, budynków rozliczanych na podstawie podzielników kosztów, uwzględniono zmiany podatku VAT, więc powrót do stawki 23% od sierpnia br. nie spowoduje ich zmiany.

   W przypadku opłat za CW oraz ciepło rozliczane na podstawie liczników ciepła ta zmiana wpłynie na ich wysokość. Poniżej przedstawiamy wykaz opłat za CO i CW w kwotach netto. Obecny podatek VAT wynosi 5%, od miesiąca sierpnia będzie wynosił 23% i należy go doliczyć do prezentowanych stawek.

PD, JCDokument w pliku PDF: KLIKNIJ TUTAJ

fot. VEOLIA

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej