Można odpocząć i zostawić rower

2022-07-06 Można odpocząć i zostawić rower

Dziesięć lat temu, dla wygody mieszkańców, przeniesiona z pierwszego piętra na parter została kasa w biurowcu Spółdzielni, którą zaopatrzono w jeszcze jedno okienko oraz terminal do płatności elektronicznych. Na parterze udostępniona została toaleta, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. A na zewnątrz budynku zainstalowana została winda, z której mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, dla których pokonanie kilkunastu stopni schodów stanowi wysiłek lub jest rzeczą niewykonalną – osoby na wózkach inwalidzkich, niepełnosprawne lub niedołężne, matki z dziecięcymi wózkami. Wykonany też został wygodny podjazd dla wózków prowadzący z parkingu. Udogodnienia te spotkały się z aprobatą mieszkańców.

Ławka
Na początku lipca bieżącego roku, przed wejściem do biurowca Spółdzielni ustawiona została ławka. Zdarza się bowiem, zwłaszcza w terminach regulowania płatności za eksploatację, że w jednym czasie do Spółdzielni przychodzi tylu mieszkańców, że na parterze oraz przed wejściem tworzy się kolejka. O ile na parterze znajdują się miejsca siedzące i osoby, którym ciężko stać o własnych siłach, mogą odpocząć, o tyle mieszkańcy stojący przed wejściem do Spółdzielni nie mieli takiej możliwości. Zdarzało się, że osoby starsze siadały na stopniach schodów wejściowych – od dziś można wygodnie odpocząć na ławce, a następnie załatwić sprawy w Spółdzielni.

Stojaki
Dodatkowo, po prawej stronie od wejścia do Spółdzielni, przy Centrum Monitoringu, ustawione zostały dwa stojaki na rowery, gdyż dotychczasowy, stary stojak często nie wystarczał i nie było gdzie przypiąć rowerów. Duża część mieszkańców, zwłaszcza z osiedli północnych, regularnie przyjeżdża do Spółdzielni i robi zakupy w pobliskich sklepach, poruszając się właśnie tym dwukołowym środkiem lokomocji.

Bezpośrednio przed Spółdzielnią od wielu, wielu lat znajduje się też parking, na którym prawie zawsze można znaleźć miejsce, również inwalidzkie (najbliżej wejścia). Tak więc, zarówno piesi, cykliści i zmotoryzowani mogą wygodnie dojechać/dojść i zaparkować/stanąć/odpocząć załatwiając różnego rodzaju sprawy w poszczególnych działach Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.

-----------------------------

Już pierwszego dnia ławka była wykorzystywana przez mieszkańców na tyle intensywnie,
że zdjęcia pustej ławki można było wykonać dopiero przed zbliżającym się deszczem.

JC 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej