Strefa Relaksu dla Seniora

2022-07-07 Strefa Relaksu dla Seniora

   Tor do gry w bule, stoliki do gry w szachy/warcaby, stoliki do gry w „chińczyka” i ławki parkowe z rowerkiem na os. Czwartaków. Takie elementy rekreacyjne mogą pojawić się na terenie zielonym między budynkami 5, 6 i 7 na tym osiedlu… jeśli mieszkańcy Swarzędza poświęcą 5 minut czasu i oddadzą swój głos w Budżecie Obywatelskim Swarzędza na 2023 rok (w dniach od 20 lipca do 7 września).

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu, a konkretnie jej pracownicy-mieszkańcy Swarzędza, zgłosili do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 3 projekty (jeden lokalny i dwa dodatkowe) dotyczące osiedli mieszkaniowych. Dwa z nich nie zostały zaakceptowane przez komisję weryfikacyjną, ale jedna z propozycji Spółdzielni znalazła się na liście projektów dodatkowych, które będą poddane głosowaniu mieszkańców.

Zachęcamy wszystkich spółdzielców, zwłaszcza mieszkańców osiedli północnych, aby w terminie od 20 lipca do 7 września zagłosowali na projekt zgłoszony przez Spółdzielnię i opisany poniżej. Będziemy o tym fakcie przypominać Państwu kilkakrotnie, informacje pojawią się również na klatkach schodowych.

PROJEKT DODATKOWY NR 5:

STREFA RELAKSU DLA NASZYCH SENIORÓW,
CZYLI TOR DO GRY W BULE, STOLIKI SZACHOWE I STOLIKI DO GRY W CHIŃCZYKA

LOKALIZACJA:
os. Czwartaków , między budynkami 5, 6, 7 w Swarzędzu

SZACUNKOWY KOSZT:
50.000,00 zł

OPIS PROJEKTU:
Projekt uwzględnia wykorzystanie terenów zielonych, wśród których seniorzy mogą aktywnie prowadzić rozgrywki towarzyskie w bule, łącząc odpoczynek na pobliskich ławkach oraz przy stolikach z grami relaksacyjnymi, takimi jak szachy, czy też „chińczyk”. Integracja sąsiedzka i współpraca przy intrygujących zabawach, pozytywnie wpłynie na aktywność psycho-fizyczną naszych Seniorów, co łączyć się będzie z pozytywnym samopoczuciem.

   Strefa relaksu będzie wyposażona w:

  • stoliki do gry w szachy
  • stoliki do gry w „chińczyka”
  • tor do gry w bule
  • ławki parkowe z rowerkiem

UZASADNIENIE POTRZEBY REALIZACJI PROJEKTU:
Projekt stwarza dla Seniorów możliwość wyjścia z mieszkań, na teren tuż przy własnych domostwach i nawiązania kontaktów towarzyskich wśród grup sąsiedzkich z najbliższej okolicy. Wspólne spędzanie czasu przy grach towarzyskich, takich jak szachy, „chińczyk”, czy też gra w bule, znakomicie wpisuje się w relaks dla Seniora na świeżym powietrzu, wśród okolicznej zieleni. Strefa relaksu w zamyśle zachęca do wspólnego spędzania czasu wraz z wnukami i poprzez zabawę łączy pokolenia.


 -----------------------

Przypominamy również, że dzięki Państwa 1140 głosom w ubiegłym roku, do realizacji przez Gminę Swarzędz udało się przegłosować projekt modernizacji schodów prowadzących od ścieżki spacerowej wzdłuż os. Kościuszkowców i Czwartaków do Jeziora Swarzędzkiego. Projekt ten jest obecnie przewidziany do realizacji (faza projektowa i wykonawcza) w gminnym budżecie w latach 2022-2023.

Ponownie liczymy na Państwa głosy!

JC, Dział Techniczny


KLIKNIJ TUTAJ

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej