CZERWONAK: Drożej za śmieci

2022-08-18 CZERWONAK: Drożej za śmieci

   Informujemy, że decyzją Rady Gminy Czerwonak, od 1 września 2022 r. zmianie ulegną wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Czerwonaku. Dla nieruchomości wielorodzinnych, dotychczasowa stawka wynosząca 25 zł od osoby/miesiąc (+ 2 zł opłata kompensacyjna), wzrośnie do wysokości 38 zł od osoby/miesiąc (+ 2 zł opłata kompensacyjna).

Jak zauważa Rada Gminy Czerwonak w uzasadnieniu, przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2021 r. wyniósł 2061,93 zł, co daje gminom możliwość ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na poziomie 41,23 zł za mieszkańca. Niniejszym, ustalone od września stawki są na poziomie niższym niż przewidziane przepisami prawa stawki maksymalne. Podwyżka ma urealnić koszty ponoszone przez Gminę Czerwonak w związku z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów. Wpływ na te koszty mają: czynniki gospodarcze i geopolityczne, zauważalny wzrost ilości wytwarzanych odpadów oraz konieczność budowy Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Czerwonak.

-------------------------

Od września, wysokość opłaty za wywóz śmieci w Czerwonaku będzie najwyższą wśród sześciu miejscowości, w których znajdują się spółdzielcze nieruchomości. W Luboniu stawka za wywóz odpadów wynosi 33 zł (+ 2 zł opłata kompensacyjna), w Kórniku 30 zł (+ 2 zł opłata kompensacyjna), w Kostrzynie 29 zł (+ 2 zł opłata kompensacyjna), a w Swarzędzu i w Poznaniu - 25 zł (+ 2 zł opłata kompensacyjna).

JC

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej