13 ton odpadów mniej na osiedlach...

2022-09-22 13 ton odpadów mniej na osiedlach...

   W ubiegłym tygodniu Spółdzielnia Mieszkaniowa przeprowadziła kilkudniową akcję (12-15 września) wywozu odpadów zalegających od dłuższego czasu przy spółdzielczych altanach śmietnikowych. Na PSZOK Rabowice wywiezionych zostało 12,759 Mg odpadów (Megagram to jednostka masy odpowiadająca tonie), w tym dokładnie:

  • 9,035 Mg – odpady wielkogabarytowe
  • 1,556 Mg – zmieszany beton, gruz i ceramika
  • 0,800 Mg – gruz ceglany
  • 0,539 Mg – zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne
  • 0,471 Mg – ceramika i elementy wyposażenia
  • 0,195 Mg – opakowania ze szkła
  • 0,157 Mg – zużyte opony
  • 0,006 Mg – tworzywa sztuczne

Ponadto, przy biurowcu Spółdzielni Mieszkaniowej złożona została góra śmieci, które nie nadawały się nawet do przyjęcia na PSZOK – głównie części samochodowe (zderzaki, reflektory, drzwi, fotele, deski rozdzielcze), ramy okien i drzwi. Do ich wywiezienia i zutylizowania, Spółdzielnia zamówia osobny kontener. Koszty tej akcji, związane z pracą ludzi, transportem tam i z powrotem oraz wynajmem dużego kontenera, pokrywa Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Niestety, czysto było tylko przez chwilę, bo już kilka dni po przeprowadzeniu tej kompleksowej akcji, przy altanach zaczęły się pojawiać nowe elementy wyposażenia mieszkań oraz innego rodzaju problematycznych odpadów. Mieszkańców prosimy o segregowanie frakcji oraz o wystawianie odpadów wystawkowych wyłącznie na 3 dni przed planowanym przez ALBĘ terminem wywozu, który odbywa się co 4 tygodnie. Harmonogramy dostępne są m.in. na spółdzielczej stronie internetowej: KLIKNIJ TUTAJ

Jednocześnie informujemy, że Spółdzielnia będzie zgłaszać na Policję wszystkie osoby/firmy, które uda się złapać na podrzucaniu śmieci. Z dużym prawdopodobieństwem części samochodowe na osiedlach są podkładane przez warsztat samochodowy, a nie zostawiane przez mieszkańców. Każda osoba, która zauważy przypadki podrzucania śmieci, np. podjeżdżający samochód dostawczy, zanotuje tablicę rejestracyjną lub zarejestruje telefonem film, proszona jest o informację do Administracji Osiedli.

JC

Toniemy we własnych śmieciach...


fot. Administracja Osiedli Swarzędz-Północ

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej