Wymiany i remonty instalacji gazowych

2022-09-22 Wymiany i remonty instalacji gazowych

   Osiedla to nie tylko budynki i ich otoczenie, ale również wewnętrzna i podziemna infrastruktura techniczna, której naprawa lub wymiana jest równie ważna, o ile nie ważniejsza, niż odświeżanie widocznych dla oka elementów.

W tym roku przeprowadzone zostało duże zadanie całkowitej wymiany instalacji gazowej w budynkach na os. Dąbrowszczaków 2, 3 i 4. Remont został wykonany ze względu na wyeksploatowanie istniejących sieci gazowych oraz dostosowanie starej instalacji do obecnych przepisów. W ramach tego zadania wymieniona została cała pozioma instalacja gazowa w piwnicach, wyremontowane zostały przyłącza, pomalowano instalacje, wymieniono skrzynki gazowe zamontowane na elewacjach budynków, wykonano próby szczelności i zgłoszono napełnienie sieci gazem do Polskiej Spółki Gazownictwa. Przy okazji udało się „wyjść” z instalacją z części komórek lokatorskich, co przyczyni się do poprawy ich funkcjonalności oraz wpłynie pozytywnie na komfort serwisowania sieci gazowej.

W innych spółdzielczych nieruchomościach wykonany został częściowy remont gazowej instalacji poziomej wraz z przyłączami. Podstawowy zakres prac w tych budynkach obejmował: likwidację odwadniaczy gazowych, remonty poziomów piwnicznych od kurka głównego do pionów, malowanie poziomów, demontaż zaworów i instalacji przy gazomierzach centralnych, wykonanie podejść spawanych pod gazomierze centralne, wykonanie prób szczelności i zgłoszenie napełnienia sieci gazem do PSG. Opisane prace wykonane zostały w następujących budynkach: os. Kościuszkowców 10, 11, 15, 21, os. Dąbrowszczaków 11, 15, 17, os. Czwartaków 16 i przy ul. Gryniów 8.

Ponadto, ze względu na powtarzające się awarie, wymienione zostały instalacje gazowe w niektórych mieszkaniach na os. Zygmunta III w budynkach: 1, 2, 3, 5, 7.

HŁ, JC
Fot. Hubert Łuczak

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej