Wyższa opłata za najmowane
LOKALE UŻYTKOWE

2022-10-18 Wyższa opłata za najmowane<br />LOKALE UŻYTKOWE

   Od 1 stycznia 2023 r. wzrośnie opłata dla lokali użytkowych najmowanych, zlokalizowanych w piwnicach spółdzielczych budynków wielorodzinnych.

Podwyżka jest spowodowana wzrostem inflacji na poziomie około 26% od momentu ostatniej zmiany opłaty, która miała miejsce w roku 2013. Wpływ na wzrost opłaty ma również fakt, że Spółdzielnia od wielu lat prowadzi obszerny program modernizacji, podnoszący wartość i atrakcyjność lokali w zasobach Spółdzielni.

Eksploatacja lokali użytkowych wynajmowanych:

  • Lokale piwniczne z wejściem z zewnątrz, z wyjątkiem objętych umowami o rozliczeniu kosztów wykończenia – zamiast opłaty miesięcznej w wysokości 15,00 zł/m2 netto wprowadza się opłatę 20,00 zł/m2 pow. użytkowej netto plus obowiązujący VAT.

  • Lokale piwniczne z wejściem z korytarza piwnicznego – zamiast opłaty miesięcznej w wysokości 8,50 zł/m2 netto wprowadza się opłatę 11,00 zł/m2 pow. użytkowej netto plus obowiązujący VAT.

KJ, MK, JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej