Gabaryty częściej wywożone latem?

2022-10-27 Gabaryty częściej wywożone latem?

   Do 28 października br. trwają konsultacje społeczne w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Swarzędz. W ramach konsultacji mieszkańcy Gminy mogą zgłaszać swoje opinie i propozycje zmian do dwóch miejskich regulaminów – utrzymania czystości i porządku oraz świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych. Zamierzeniem Gminy jest wspólne z mieszkańcami wypracowanie najbardziej optymalnego systemu gospodarki odpadami przed ogłoszeniem kolejnego przetargu (obecna umowa z firmą ALBA obowiązuje do czerwca 2023 r.).

   W tym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa złożyła dwie propozycje do obu regulaminów. Propozycje te zmieniają treść regulaminów w jednym celu - zwiększenia wywozu odpadów wystawkowych (gabarytowych) z terenów osiedli wielorodzinnych od czerwca do września. Obecnie odpady wystawkowe wywożone są z terenów osiedli co 4 tygodnie przez cały rok. Spółdzielnia postuluje, aby wywóz odbywał się co 2 tygodnie w okresie od 1 czerwca do 30 września. Są to bowiem miesiące, w których najczęściej przeprowadzane są przez mieszkańców remonty, co wiąże się z usuwaniem starych mebli i innych elementów wyposażenia mieszkania.

   O tym, czy propozycja Spółdzielni Mieszkaniowej zostanie przyjęta będziemy informować po przeprowadzeniu przez władze miasta analizy nad propozycjami.

JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej