OSIEDLE DĄBROWSZCZAKÓW 
Pierwsze panele fotowoltaiczne na dachu 
jeszcze w tym roku

2023-06-26 OSIEDLE DĄBROWSZCZAKÓW <br />Pierwsze panele fotowoltaiczne na dachu <br />jeszcze w tym roku

   Wiosną tego roku informowaliśmy mieszkańców, że Spółdzielnia Mieszkaniowa złożyła dwa wnioski o udzielenie pożyczek ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na zwiększenie efektywności energetycznej budynków – przy ul. Poznańskiej 33 oraz na os. Dąbrowszczaków 5 w Swarzędzu – poprzez zainstalowanie monokrystalicznych modułów paneli fotowoltaicznych na ich dachach (pisaliśmy o tym: KLIKNIJ TUTAJ).

   Informujemy, że Zarząd WFOŚiGW przyznał pomoc finansową na wsparcie realizacji przedsięwzięcia: „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku poprzez zainstalowanie paneli fotowoltaicznych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Swarzędzu na os. Dąbrowszczaków 5”. Przyznana została cała wnioskowana przez Spółdzielnię kwota w wysokości blisko 66 tys. zł - w formie pożyczki, spłacanej w okresie do 15 lat i z możliwością umorzenia 20% tejże pożyczki.

   Powyższe oznacza, że jeszcze w tym roku, na dachu wieżowca nr 5 na os. Dąbrowszczaków zainstalowane zostaną 24 panele fotowoltaiczne, których łączna moc znamionowa wynosić ma 9,72 kW. Będzie to pierwszy spółdzielczy budynek, na którym zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

   Spółdzielnia nadal oczekuje na odpowiedź WFOŚiGW w sprawie przyznania środków na ten sam cel dla budynku przy ul. Poznańskiej 33. Ten wniosek nadal jest przez Fundusz procedowany.

JC


Przedsięwzięcie pn. „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku
poprzez zainstalowanie paneli fotowoltaicznych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Swarzędzu na os. Dąbrowszczaków 5”
dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
w formie pożyczki środków w kwocie 65 997,00 zł.

www.wfosgw.poznan.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej