Od 1 października br. nastąpią zmiany wysokości opłat za energię cieplną na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wytwarzaną przez lokalne kotłownie gazowe.
Podwyższone zostaną opłaty zaliczkowe za energię cieplną wytwarzaną przez własne kotłownie gazowe na poczet centralnego ogrzewania oraz na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej dla nieruchomości:
-
os. Działyńskiego 1 D, E w Swarzędzu oraz ul. Piasta 4, 6 w Kostrzynie
-
ul. Wielkopolska 28, ul. Piasta 2, ul. Piasta 3 w Kostrzynie
-
ul. Śremska 24, 26, 28, 32, 32a, 34 w Kórniku Bninie
Podwyższone zostaną opłaty zaliczkowe za energię cieplną wytwarzaną przez własne kotłownie gazowe na poczet centralnego ogrzewania dla nieruchomości:
-
ul. Gdyńska 122 w Czerwonaku
-
ul. Niedziałkowskiego 23, 23a w Poznaniu
-
ul. Chwaliszewo 17, 19, 21, 23 w Poznaniu
Podwyższone zostaną stawki za energię cieplną wytwarzaną przez własne kotłownie gazowe na poczet centralnego ogrzewania oraz na potrzeby przygotowania ciepłej wody dla nieruchomości:
-
ul. Rybaki 1A w Poznaniu
Do wszystkich wymienionych stawek za centralne ogrzewanie oraz do stawek za przygotowanie ciepłej wody użytkowej dolicza się obowiązującą stawkę VAT.
Podwyższenie opłaty za energię cieplną wykorzystywaną na potrzeby centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej w zasobach Spółdzielni wynika ze zmiany ceny za paliwo gazowe od 1 października 2023 r. przez dostawcę gazu PGNiG.
W marcu 2021 roku Spółdzielnia podpisała z dostawcą gazu PGNiG bardzo korzystną umowę na dostarczanie w stałej, niezmiennej cenie paliwa gazowego do zasobów Spółdzielni. Umowa ta obowiązywała do 30 września 2023 r. Od października 2023 roku zacznie obowiązywać nowa cena za paliwo gazowe, zgodna z obowiązującą w PGNiG taryfą.
Dotychczasowa cena netto za paliwo gazowe wynosiła 0,10251 zł netto/kWh, natomiast nowa cena za paliwo gazowe wynosić będzie 0,20017 zł netto/kWh. W obecnym momencie nie ma możliwości prowadzenia negocjacji cenowych z PGNiG.
KJ, JC
Fot. arch. 2016 - Kotłownia w Bninie