Kilka lat temu, w związku z likwidowaniem barier dla osób niepełnosprawnych, Spółdzielnia zainstalowała przed swoim biurowcem windę. Pozwala ona osobom niepełnosprawnym, kalekim lub niedołężnym, a także matkom z wózkami dla dzieci, ominąć dwa podesty schodów i dostać się na I piętro budynku.
Winda bezproblemowo funkcjonuje od paru lat, można więc pokusić się o jeden ciekawy wniosek. Otóż, z windy najczęściej korzystają osoby młode – matki z wózkami oraz osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. Dużo rzadziej osoby o kulach lub poruszające się z wyraźnymi problemami. Okazuje się, że część ludzi woli pokonać schody, mimo że sprawia im to ogromną trudność, niż… przełamać swój strach przed automatyczną windą.
Postanowiliśmy więc pokazać na łamach Informatora, że obsługa windy jest bardzo prosta i nie należy się jej bać. Informacje o tym, jak się posługiwać się windą, znajdują się zarówno przed wejściem do windy, jak i nad panelem sterującym wewnątrz. Wszystko o czym należy pamiętać to – PRZYTRZYMYWANIE PRZYCISKU.
Zgodnie z informacją na tabliczce przy drzwiach windy – aby je otworzyć, należy przycisnąć przycisk około 2 sekund. Kiedy już wejdziemy do wnętrza windy, obracamy się w kierunku panelu, gdzie dostępne są 4 przyciski. STOP lub ALARM w razie awarii (nie używamy bez potrzeby), a także wybór poziomu, na który się udajemy (1 – I piętro, 0 – parter). Po raz drugi przyciskamy żądany przycisk, np. 1, i trzymamy go do momentu, aż znajdziemy się na I piętrze. W momencie puszczenia przycisku winda staje, po ponownym wciśnięciu – rusza dalej. Aby płynnie pokonać odległość od parteru do I piętra, należy więc naciskać przycisk w sposób ciągły.
Zachęcamy do korzystania z windy. Wystarczy spróbować, aby przekonać się, że jej obsługa jest dziecinnie prosta. Wystarczy nacisnąć dwa przyciski.
JC
Winda obok wejścia do biurowca Spółdzielni.
Przycisk wejściowy do windy - przytrzymać 2 sekundy.
Panel sterujący w windzie.