Gabaryty mają zniknąć z osiedli

2016-06-13 Gabaryty mają zniknąć z osiedli

Liczne protesty Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, związane z odpadami wielkogabarytowymi i niebezpiecznymi, leżącymi od wielu miesięcy przy altanach śmietnikowych, zaowocowały zainteresowaniem ze strony Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu. W czasie poniedziałkowej rozmowy Prezesa Spółdzielni Pawła Pawłowskiego i Burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka, burmistrz zobowiązał się, że do środy 15 czerwca br. ze swarzędzkich osiedli uprzątnięte zostaną wszystkie odpady gabarytowe.

Informujemy również, że w pierwszych dniach czerwca Spółdzielnia Mieszkaniowa wysłała do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego pismo informujące o zaniedbaniach ze strony ZM GOAP i związanym z tym zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym. Mając na uwadze m.in. możliwość bytowania gryzoni w miejscu gromadzenia odpadów i potencjalne zagrożenia dla zdrowia ludzi, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu zwróciła się do Związku Międzygminnego o pisemną informację, jakie działania podjął GOAP w tej sprawie i wyznaczyła 7-dniowy termin realizacji.

 Sesja fotograficzna, obrazująca skalę zaniedbań ze strony ZM GOAP:
KLIKNIJ TUTAJ

Link do nagrania "SANEPID zajmie się GOAP-em" Telewizji STK:
KLIKNIJ TUTAJ

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej