Udany wynik rozmów

2022-06-03 Udany wynik rozmów

   Wysokie koszty za wywóz odpadów dla użytkowników lokali usługowych będą o połowę niższe. Taki jest wynik rozmów pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową a Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz oraz wypracowanego w wyniku tych rozmów rozwiązania.

TAK BYŁO:

W styczniu br. informowaliśmy mieszkańców, że zaczęły obowiązywać nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości niezamieszkanych i mieszanych w części niezamieszkanej. Tym samym właściciele i najemcy lokali użytkowych, zlokalizowanych w piwnicach i parterach spółdzielczych budynków, zamiast dotychczasowej opłaty 114,30 zł m-c/netto + 2 zł opłaty kompensacyjnej, musieli zapłacić 222,46 zł m-c/netto + 2 zł opłaty kompensacyjnej. Oznaczało to wzrost opłaty o prawie 100%, a w przypadku małych lokali kwota za wywóz śmieci była bliska tej za najem lokalu.

TAK BĘDZIE:

  • W wyniku wypracowanego rozwiązania, Spółdzielnia Mieszkaniowa dostawi dodatkowe pojemniki w kilku wybranych altanach śmietnikowych (MAPY wybranych altan w północnej i południowej części Swarzędza - osiedla południowe: KLIKNIJ TUTAJ, osiedla północne: KLIKNIJ TUTAJ). Zostaną one oznaczone naklejką: LOKALE UŻYTKOWE.
  • Użytkownicy lokali usługowych powinni jak najszybciej złożyć w Spółdzielni Mieszkaniowej oświadczenie o zmniejszonej częstotliwości wywozu odpadów.
    INFORMACJE: Maciej Klapa, pokój 203, tel. 61 64 69 247, kom. 882 519 038, e-mail: m.klapa@sm-swarzedz.pl
  • Informacje o adresach lokali korzystających z możliwości zmniejszenia częstotliwości wywozu zostaną przekazane przez Spółdzielnię do Urzędu Miasta. Opłata dla użytkowników takich lokali zostanie zmniejszona do wysokości: 112,23 zł m-c/netto + 2 zł opłaty kompensacyjnej.
  • Kolejnym krokiem będą rozmowy dotyczące możliwości wprowadzenia do Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Swarzędz zapisów o zróżnicowanej częstotliwości odbioru odpadów, zgodnie z propozycją Spółdzielni złożoną w ubiegłym roku w trakcie konsultacji nad regulaminem.

JC

Poniżej zamieszczamy treść Protokołu podpisanego przez władze Spółdzielni oraz władze Gminy:


PROTOKÓŁ i załącznik w pliku pdf – KLIKNIJ TUTAJ

-----------------------------

   Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu składa podziękowania władzom Gminy Swarzędz oraz pracownikom Ratusza
za zrozumienie sytuacji właścicieli lokali użytkowych, za przychylenie się do postulatów Spółdzielni
oraz za wspólnie wypracowany kompromis.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej