Zgłaszamy na Policję

2022-09-28 Zgłaszamy na Policję

   Kolejna „dostawa” odpadów samochodowych została znaleziona w dniu dzisiejszym pod altaną śmietnikową na os. Cegielskiego.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy mieszkańców w artykule „13 ton odpadów mniej na osiedlach…” o akcji Spółdzielni Mieszkaniowej związanej z wywózką zalegających hałd śmieci spod altan śmietnikowych. Pisaliśmy, że Spółdzielnia musiała zamawiać dodatkowy duży kontener na odpady, których nie przyjął PSZOK – w większości były to części samochodów, takie jak zderzaki, deski rozdzielcze, fotele i opony. Informowaliśmy również, że podejrzewamy podrzucanie odpadów przez warsztat samochodowy.

Nie musieliśmy długo czekać na rozwiązanie tej zagadki. W dniu 28 września w godzinach porannych, przy spółdzielczej altanie śmietnikowej na os. Cegielskiego zostały znalezione „świeże” worki, zawierające odpady, które ewidentnie pochodzą z warsztatu samochodowego (m.in. reflektory, wężownice, części tapicerki samochodowej). W jednym z worków znajdowała się zgnieciona ulotka reklamowa wraz z danymi adresowymi, jak czytamy – autoryzowanego Zakładu Usług Elektro-Mechanicznych.

Sprawa, wraz z zebranym przez Spółdzielnię materiałem dowodowym, zostanie skierowana na Policję.

JC
Fot. Administracja Osiedli Swarzędz-Południe

Artykuł o akcji Spółdzielni: KLIKNIJ TUTAJ

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej