Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

2023-04-19 Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

   Po raz kolejny ponawiamy informację o interaktywnej mapie zagrożeń, która została uruchomiona w 2016 r. Każdy mieszkaniec może raz dziennie zgłosić jedno zdarzenie, na które policja powinna zareagować.

Jak to działa?

Mapa ma charakter ogólnopolski i jest interaktywna. Każdy może na niej raz dziennie oznaczyć dostrzeżone zagrożenie czy niebezpieczeństwo. Ale uwaga! Chodzi tu o zdarzenia mające charakter cykliczny np. notoryczne spożywanie alkoholu na ławce w parku, a nie o takie, które wymagają natychmiastowej interwencji służb (te niezmiennie zgłaszamy pod numerem 112).

Wśród sugerowanych kategorii zgłoszeń znajdujemy m.in.: dzikie wysypiska śmieci, używanie środków odurzających, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, znęcanie się nad zwierzętami, przekraczanie dozwolonej prędkości, złą organizację ruchu drogowego, niewłaściwą infrastrukturę drogową, grupowanie się małoletnich, nieprawidłowe parkowanie, nielegalne wyścigi samochodowe, itp. Każde zgłoszenie jest analizowane i potwierdzane. Dodatkowo na mapie znajdują się zgłoszenia wynikające z policyjnego systemu informatycznego. W ten sposób tworzy się obraz konkretnych zagrożeń bezpieczeństwa, w odniesieniu nie tylko do skali kraju, ale nawet poszczególnych osiedli. Taka „wizualizacja” ma pomóc funkcjonariuszom w przeprowadzeniu patroli, jak również planowaniu nowych posterunków czy komisariatów.

Interaktywna mapa: KLIKNIJ TUTAJ

RO, JC

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. RozumiemDowiedz się więcej